Угору

Офіс президента має сказати: якщо зустріч в Москві, то тільки у Нормандському форматі — політична експертка

Офіс президента має сказати: якщо зустріч в Москві, то тільки у Нормандському форматі — політична експертка

Пропозиція зустрітися від Зеленського Путіну, відведення військ та позиція Заходу. Що відбувається?

 

Ведучі “Громадського радіо”  Єлизавета Цареградська та Євген Савватєєв говорили з політичною експерткою, засновницею громадської організації «Нова політична генерація» Іриною Сєровою.

Єлизавета Цареградська: Які ви меседжі зчитуєте з такої заяви Володимира Путіна? Чому саме в Москві?

 

Ірина Сєрова: Будь-яка заява Кремля – це завжди так звана російська багатоходівка. Це не просто заява. Наразі Росією розігрується якась схема, але зрозуміти, яка саме, поки неможливо. Все це робиться для єдиної мети – вивести Росію з-під санкцій. Отже, на мій погляд, в жодному разі, ні в яких конфігураціях єдиного стола представників України й ОРДЛО бути не може.

 

Це вже політичний тролінг України, не тільки Зеленського. Тобто вони будуть педалювати цю ситуацію зі свого боку. Мовляв, це не Путін проти поїздки на Донбас, це Зеленський начебто боїться поїхати на Донбас, сісти за один стіл з ними. Це буде перекручування контексту, дуже майстерно зроблене Кремлем. Вони люблять такі ходи.

 

Що стосується можливої поїздки Зеленського в Москву для перемовин з Путіним щодо україно-російських відносин, то це також дуже небезпечний крок. Він небезпечний не тільки для України, але й для кар’єри самого Зеленського. Те, що можуть проговорити у закритому форматі, може бути подане Росією в абсолютно інших конфігураціях. А це може бути дуже небезпечним для нашої національної безпеки. Офіс президента має сказати: якщо зустріч в Москві, то тільки у Нормандському форматі.

 

Єлизавета Цареградська: Чи вірите ви у повідомлення про відведення військ від кордону? Про це писав Денис Казанський на Facebook.

 

Ірина Сєрова: Я не вірю в те, що каже Росія. Те, що вона каже, і те, що робить — це завжди протилежні речі. Так вважаю не тільки я. Офіційна заява Білого дому свідчить про те, що це поки що тільки слова. США дуже уважно споглядають за цим процесом. Перекладаючи дипломатичною мовою, США поки що не вірять в те, що це дійсно просто були навчання, що тепер російські війська та техніка повертаються на місця дислокації. Дуже важливо не розслаблятись, уважно слідкувати за можливими провокаціями. Ми хочемо сподіватись, що такого не буде.

 

Єлизавета Цареградська: Як ви вбачаєте наразі тактику Володимира Зеленського? Що він має робити далі, на ваш погляд?

 

Ірина Сєрова: Він має корелюватися з нашими західними партнерами, жодних непрогнозованих дій, бо дипломатія це дуже сильно не любить. Заява про поїздку з Путіним на Донбас та розмову з ним там — це певною мірою імпровізація. Жодних імпровізацій тут бути не може, бо зараз триває дипломатична війна. Кожне слово в якомусь другорядному інтерв’ю може змінити ситуацію кардинально.

 

Євген Савватєєв: Кажуть, оця пропозиція зустрітись на Донбасі виникла після засідання радників Нормандського формату.

 

Ірина Сєрова: Можуть казати, що завгодно, але це більше схоже на політичний стиль Зеленського, його абсолютно непрогнозований стиль дипломатії. Це найстрашніше. Важко все це тлумачити інакше.

 

Євген Савватєєв: Яку ви бачите трансформацію Зеленського за ці два роки?

 

Ірина Сєрова: Я бачу найсильнішу трансформацію, яка могла з ним відбутися з ним в цьому напрямі. Він зрозумів, що всі його популістські заяви про те, що потрібно «просто перестати стріляти» — це не більше, ніж просто заяви. Росія хотіла, хоче і буде хотіти війни. У них політика витікає з війни, а не війна з політики, це їхня оборонна стратегія. Заглядати в очі Путіну – це зовсім не вирішення ситуації.

 

https://hromadske.radio/podcasts/rankova-hvylya/ofis-prezydenta-maie-skazaty-iakshcho-zustrich-v-moskvi-to-til-ky-u-normands-komu-formati-politychna-ekspertka?fbclid=IwAR3bqsWO2N3gR9gCgWdpVmG82t9lS4wv7a6mMon9bg57d8S3GddBUZOF3n8

admin
Немає коментарів

Залишити коментар