Угору

Будапешт змінить назву посади угорського “Уповноваженого по Закарпаттю”

Наступного тижня Будапешт змінить назву посади угорського “Уповноваженого по Закарпаттю” після чого міністерство закордонних справ України запровадять схожу посаду, про це повідомив Міністр закордонних справ Павло Клімкін.
В ефірі Українського радіо політичний консультант Ірина Сєрова аналізувала відносини між Україною і Угорщиною після зустрічі Клімкіна та Сійярто.
Про що домовилися напередодні у Варшаві два міністра закордонних справ, України та Угорщини? І як це відіб’ється на двосторонніх стосунках?
Ірина Сєрова: Не можна дуже радіти з цієї події. Це, звичайно, адекватний дипломатичний процес, і добре, що він є. Перейменування посади це незвичайна деталь, яка говорить про те, що Угорщина готова йти на певні поступки. Україна також створить відповідну посаду і буде її називати “Уповноважений з територіальних питань”. Але більш цікавіші домовленості, я думаю, нам варто чекати трохи згодом. Адже сьогодні прозвучало від Угорщини укласти угоду між нашими країнами щодо посилення захисту нацменшин в Україні. Це один із варіантів, який Угорщина пропонує зі свого боку, і там знову піднімається мовне питання і право використання нацменшин своєї мови, зокрема, і в освіті. І тут треба стежити, які саме формулювання вони будуть пропонувати, щоб не виникла ситуація “Троянський кінь”: інша форма, але Угорщина вимагатиме, що і вимагала до цього.
http://nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2077192
admin
Немає коментарів

Залишити коментар